Kardio zóna

Kardio zóna v TG není nijak rozsáhlá a je zakomponována do celého prostoru gymu. Sama o sobě totiž slouží především jako doplňek ke kondičním tréninkům, místo pro před-tréninkové zahřátí, či po-tréninkové zklidnění.

Z kardio strojů u nás najdeš:

  • Dva běžecké pásy – jeden motorový s maximální rychlostí 20km/h a sklonem 20% od značky Housefit, ideální pro trénink vytrvalosti a jeden bezmotorový, prohnutý pás poháněný vlastní silou, značky BH Fitness bez limitu maximální rychlosti a se 4 stupni odporu vhodný především k intervalovým běžeckým tréninkům, k tréninkům výbušnosti a dynamiky, či k sprintům.
  • Dva veslovací trenažéry od prémiové značky Concept2, která je lídrem na trhu v oblasti aerobních trenažérů. Veslování je díky množství svalů, které se při něm zapojují, velkým spalovačem kalorií. Při veslování můžeš dosáhnout vynikající aerobní kondice a síly jádra těla. Díky širokému rozsahu pohybu, který veslování vyžaduje, zpevníš horní i dolní část těla a zároveň podpoříš zdraví kloubů. Pokud máš na cvičení jen několik minut denně, veslování Ti díky své povaze pro celé tělo poskytne účinný a efektivní trénink, který jiná cvičení jednoduše nedokážou.
  • Jeden airbike, alias „ďáblovo kolečko“ od české značky StrongGear. Jedná se o jeden z nejlepších a nejefektivnějších kardio-posilovacích strojů, se kterým se můžeš setkat. Obyčejné HIIT tréninky mění ve zničující. Tvou kondici a sílu posune na úplně novou úroveň.
  • Jeden běžkařský trenažér také od StrongGear. Mohlo by se zdát, že trenažér je určený pouze pro běžkaře, ale opak je pravdou. Tento specifický aerobní trenažér využije ve svém tréninku opravdu každý, a to díky jeho všestrannosti. Při tréninku s ním zatěžuješ celou horní polovinu těla, aniž bys přetěžoval(a) klouby. Můžeš s ním rozvíjet vytrvalost, ale též sílu, či výbušnost, prostřednictvím soupažného nebo střídavého pohybu paží. Budeš si tak připadat jako na skutečných běžkách. Trenažér využijí jak úplní začátečníci, tak vrcholoví sportovci, kteří ocení širokou variabilitu funkcí.