Michal Pokorný

Michal je v první řadě autor celého konceptu a zároveň spolumajitel Tvého Gymu. V řadě druhé potom také osobní trenér se zaměřením na OCR závody a kondiční trénink.

“Od roku 2013 se aktivně věnuji OCR závodům (především Spartan závodům), kterých mám k dnešnímu dni na kontě více než 40 na výkonnostní úrovni. Také jsem zakladatel druhé nejstarší tréninkové skupiny Spartan Race Training Group KOLÍN, zakladatel projektu SpartanTraining.cz zaměřeného na přípravu na OCR závody, osobním trenérem se specializací na OCR a kondiční trénink a také autorem předmluvy
k oficiálnímu českému vydání spartanské bible “Spartan Up!“.

To vše a mnohem více jsem stihl zvládnout za pouhé 4 roky. Do té doby jsem totiž žil
v neprostupné bublině své komfortní zóny, měl sedavé zaměstnání, které mě postupně (za)ubíjelo (Bechtěrevova choroba II. stupně) a něco kolem 20 kil nadváhy. V době, kdy jsem trpěl nesnesitelnými bolestmi, nebyl schopen uběhnout 5 kilometrů v kuse, udělat 30 angličáků naráz, přitáhnout se na hrazdě, či vyběhnout po schodech do 3. patra, aniž bych poté úplně neodpadl, se ovšem v ČR objevil nový fenomén jménem Spartan Race, který mi kompletně změnil život. Od té doby se u mě událo více změn, než za 27 let předtím. Změnil jsem své životní priority, přístupy i návyky. Začalo to výpovědí
v zaměstnání, na kterou jsem navázal trenérským kurzem zakončeným celkem čtyřmi trenérskými licencemi. Kompletně jsem změnil svůj dosavadní přístup k pohybu, cvičení, stravování, léčbě nemoci i životu a začal dělat to, co mě opravdu baví a naplňuje. Výsledek? Od roku 2013 je ze mě zcela jiný člověk jak po fyzické, psychické ale i zdravotní stránce, pro kterého je nyní jakákoliv překážka v osobním, profesním nebo sportovním životě jen další výzvou k jejímu překonání a tento svůj životní postoj se snažím předávat svým svěřencům i klientům!

Slovo “nejde” pro mě přestalo existovat ve všech rovinách stejně jako fakt, že již nedělám věci, které prostě dělat nechci.”

Specializace trenéra

OCR trénink
Běžecký trénink
Silový trénink
Kondiční trénink